Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor jen pro náš web

1) Baví Vás herecká profese? Vidíte v ní smysl života?
Baví. Kdyby mě nebavila, živila bych se jinak. Ale SMYSL života vidím v jiných věcech.

2) Myslíte si, že herectvím se dá nějak zapůsobit na lidi? Jak moc?
Asi dá. Jestli pozitivně, nebo naopak, to závisí na mnoha okolnostech, které ovšem většinou herec sám nemůže ovlivnit.

3) Co byste poradila mladým lidem, kteří by chtěli hrát?
Ať začnou od základu, tedy od divadla. Ať se chodí dívat, třídí si názory a pokud mají talent, chuť a nenechají se odradit stavem vkusu českého divadelnictví, ať vytrvají a připraví se na krutý, únavný a těžký boj.

4) Co Vás dále naplňuje pro co stojí žít a o co bojovat?
Děti. Zdravé a šťastné děti. Má dcera Anička je pro mě smyslem života, „benzínem“ a radostí.

5) Jak moc jsou Vám příjemní fanoušci ? ( příjemné - nepříjemné setkání s nimi)
Zatím jsem se bohudíky nesetkala s nějak dramaticky nepříjemnou situací. Jen vždycky žasnu, s jakou výdrží a oddaností, se většina těch skalních, dostavuje téměř na každou reprízu všech divadelních představení, ve kterých teď hraji. Bez ohledu na město, kde zrovna hrajeme.

6) Víme, že jste vášnivá motorkářka. Schvalovala byste tedy u mladých lidí jízdu na motorce?
Všechno je to o míře a dovednosti používat rozum. Takže pokud si na mašinu sedne nevyblázněný, namachrovaný pubescent, je velmi pravděpodobné, že si naproti nějakému průšvihu jede. Pokud ale vše umyslíte a zkušenosti získáváte pomalu, ohleduplně a krůček po krůčku…proč ne?

7) Zajímalo by mě, jaké to je, když jste slavná. Když zadáte do vyhledávače své jméno a vyjede Vám spustů odkazů s Vaší osobou. (především bohužel bulvár) Lidé Vás poznávají na ulici. Když se řekne Bára Munzarová řekla bych, že asi každému se vybaví váš obličej, hlas, kde jste hrála...Jaké to je?
Co to je, „být slavný?“ Já si slavná nepřipadám, Možná známá, díky skutečnosti, že jsem se dva a půl roku objevovala na televizních obrazovkách dvakrát týdně…. Život se Vám změní jen v tom, že se snažíte zachovat si soukromí a prcháte před bulvárem, fotografy a v zájmu „přežití“ si vystavíte kolem sebe obrannou zeď. Veřejné akce, večirky a ceremonie bytostně nesnáším, takže pro mě je to život tak trochu v exilu.

8) A když budou ty Vánoce… Jak to s nimi máte?
Vánoce miluju. Je to pro mě čas alespoň vnitřního zastavení. Prožívám je teď dětskýma očima své dcery Aničky a to je krása.

Jsme nesmírně moc rády, že nám Bára poskytla tento rozhovor. Moc si toho vážíme a děkujeme!

Rozhovor s Bárou připravila Jana.